Чи варто реєструватись та проходити пробне ЗНО?
Так, варто. Щоб оцінити свій поточний рівень, ознайомитись з процедурою, пройти повний тест, випробувати себе на час, а також психологічно налаштуватись. Хоча колишні учасники ЗНО радять вибрати лише один предмет для пробного. Кажуть, що одного цілком достатньо.
Чи варто вибирати і складати четвертий предмет ЗНО "на всяк випадок"? Наприклад, українську мову, англійську та історію України точно складати, а географію - про запас.
Відповідь категоричною бути не може. Потрібно реально оцінювати рівень підготовки до перших трьох предметів, і, якщо є час та бажання готуватись до четвертого, також складати. В будь-якому разі, учасники ЗНО радять реєструватись на четвертий та готуватись. Крім цього, ЗНО з географії, кажуть, не дуже складне, можна підготуватись і без репетитора. З іншого боку, є й ті, хто радить не розпорошуватись на додаткові предмети, а якісно готуватись до основних. Вибір за вами.
Чи можна добре підготуватись до ЗНО, лише виконуючи тести минулих років та тестові завдання зі збірників?
Цікаве питання. Залежно від предмета, можна готуватись лише в тестовому форматі. Звісно, працюючи над своїми помилками. Головне - не зазубрювати відповіді, "розуміти" різні завдання та теми, розкладати все на "полички" в пам'яті. Учасники ЗНО кажуть, що так можна готуватись до мови та літератури (хіба що синтаксис та письмове завдання з кимось тренувати), до історії України, географії, біології. Однак до математики, фізики чи іноземних мов лише тестових завдань буде замало. |
|